هاشور ابرو

چرا میکروپیگمنتیشن با توجه به پیشرفت روز افزون علم ، روش تاتوهای قدیمی که تا همین چند سال پیش رواج بسیاری داشت منسوخ شد و جای خود را به میکروپیگمنتیشن داد که نه تنها در زمینه زیبایی بلکه در زمینه پزشکی کاربرد فراوان دارد . مثلا در افرادی که لب شکری هستند یا قسمتی از صورتشان در اثر تصادف دچار آسیب شده آخرین مرحله ی درمان ، میکروپیگمنتیشن میباشد که رنگدانه موضع را میسازند و سپس از آن همرنگ سازی با پوست یا لب انجام میشود  .

هاشور ابرو چیست ؟ هاشور ابرو که یکی از ده ها راه کار میکروپیگمنتیشن است به تکنیکی گفته میشود پیگمنتیشن (افراد متخصص بر زمینه میگیرد) خطوط بسیار ظریفی را زیرپوست  طوری طراحی میکند که مشابه مو ابرو شود و ابروان را پر پشت تر جلوه میدهد مانند تصاویر :

1ابرو

در نظر داشته باشید که هاشور ابرو را میتوان با دستگاه های تاتو قدیمی نیز انجام داد . اما ظرافت آن به هیچ عنوان قابل مقایسه با دستگاه میکروپیگمنتیشن نیست در مورد تفاوت های میکرو و تاتو به تفصیل توضیح خواهیم پرداخت.

تفاوت هاشور با تاتو سنتی :

هاشور:

 1. هاشور ابرو بسیار ضریف و نازک طراحی میشود.
 2. میکروپیگمنتیشن دارای کارتریج های یک بار مصرف خود را …. به داخل دستگاه هدایت نمیکند و از انتقال بسیاری جلوگیری میکند .
 3. بدون درد و خون ریزی انجام میشود .
 4. در اکثر مواقع تورم و التهاب ندارد و شما میتوانید به راحتی در همان روز به کارهای روزمره خود رسیدگی کنید.
 5. باعث افزایش ابرو میگردد.
 6. راحت تر از تاتو پاک میشود.
 7. کاشت رنگدانه های آن در سطح بالا تری از پوست است و به همین دلیل به پوست آسیب نمیزند.

تاتو:

 1. سبک کادری و مصنوعی دارد .
 2. امکان بیماری های ایدز و هپاتیت در این روش غیر ایمنی وجود دارد چون دستگاه آن ممکن است آغشته به خون شود .
 3. خون ریزی شدید دارد .
 4. تورم و التهاب شدید دارد.
 5. رویش ابروان را بسیر مختل میکند و به ابرو آسیب میرساند.
 6. امکان پاک کردن آن بسیار ناچیز است .
 7. بسیار عمیق کاشته میشود و به همین دلیل ممکن است به لایه هیپودرم آسیب برساند.

ماندگاری تا چه حد ؟

ساختار تاتوهای قدیمی به گونه ای است که عمق سوزن به صورت دقیق و شخصی قابل اندازه گیری نبوده و سوزن های آن تا عمق بسیار شدیدی در پوست نفوذ میکرد به گونه ای که هرچه فشار ولت بیشتر میشد عمق بیشتری از پوست پارگی میداد و رنگ میشود و همین امر باعث شد که بسیاری از مراجعه کنندگان از ماندگای بالا آنابراز نارضایتی میکنند . اما سوزنهای میکروپیگمنتیشن دارای قالب های کارتریجی میباشد که به صورت غلافی روی سوزن را میپوشاند و عمق نفوذ آن در حوزه های پیش فرض قابل تنظیم پیگمنتیشن میباشد و از روی دستگاه عمق نفوذ را تنظیم میکند و سپس شروع به کار میکند.